Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Günümüzde korona virüsü salgını nedeniyle birçok vatandaş finansman desteğine ihtiyaç duymaktadır. Ekonomik anlamda zor günler yaşanmaması adına birçok vatandaş temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kredi arayışına başladı. Mart ayında ülkemizde korona virüsü görüldükten sonra bu anlamda kamu bankaları vatandaşlara kredi desteği sunmaktadır. Bu kredi desteği sayesinde birçok kişi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye gelmektedir. Gıda, kira ve birçok temel ihtiyaç için temel ihtiyaç destek kredisine her vatandaş başvurabilir. Başvuru yapmak için bazı şartları yerine getirmek gerekir. Bu şartlar;

  • Hane halkı gelirinin 5 bin lira altında olması
  • 18 yaşından büyük olmak

Bu şartları yerine getiriyorsanız ziraat bankası temel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sonrasında kredinizi kullanabilirsiniz.  Ziraat bankası temel ihtiyaç kredisi başvurularında vatandaşlara belirli limitler sunulmaktadır. Bu limitler;

  • 3000, 5000, 7500 ve 10000 olarak belirlenmiştir.
  • Başvuru yapabilmek için bu limitlerden birisi seçilmelidir.
  • Her ay eşit taksitlerle ödeme imkanı
  • 36 ay vade ve ilk 6 ay ödemesiz

Ziraat bankası bu şekilde bir kredi sunarak vatandaşların salgından dolayı olumsuz etkilenmemesini sağlamıştır. Ziraat bankasında kullandırılan kredilerde ilk 6 ay ödemesin olması birçok vatandaşın bu krediye yönelmesine neden oldu. İlk 6 ay ödeme olmadan kolay bir şekilde 6 ay sonrasına ödeme yapabilirsiniz. Korona virüsü salgını dolayısıyla çalışamayan kişiler kredileri ödeyemeyeceği için böyle bir uygulamaya gidilmiş oldu. 6 ay boyunca ödeme yapılmaması korona virüsü etkisinin muhtemelen 6 aydan fazla süremeyeceği kanaatine varılmış oldu.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisine Nasıl Başvurulur? Nasıl Kullanılır?

Bireysel temel ihtiyaç kredisine başvurular ziraat mobil üzerinden veya ziraat bankası resmi sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için hane halkı gelirinin 5 bin liranın altında olması gerekmektedir. Bu kritere sahip olan vatandaşlar başvuruda bulunabilir. Ziraat bankası temel ihtiyaç destek kredisine başvuruda bulunurken size kişisel bilgileriniz ve gelir bilgisi sorulacaktır. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisinde bulunduktan sonra taksit ödemeleri belirlenir.

Ziraat Bankası 10.000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Ödeme Tablosu

  • 10000 lira kredi çeken bir kişi aylık 376 lira taksit, 36 ay vadeyle ödeyebilecektir.
  • 7500 lira kredi çeken bir kişi aylık 282 lira taksit, 36 ay vadeyle ödeyebilecektir.
  • 5000 lira kredi çeken bir kişi aylık 188 lira taksit, 36 ay vadeyle ödeyebilecektir.
  • 3000 lira kredi çeken bir kişi aylık 113 lira taksit, 36 ay vadeyle ödeyebilecektir.

Ayrıca bu taksit ödemelerinin ilk 6 ayı alınmayacaktır. Bu ödeme tablosu size başvurudan sonra kabul olunca sunulacaktır. Başvuru durumunuzu öğrenmek için ziraat mobilde başvurular kısmından öğrenebilirsiniz. Kredinizi kullanmak için ziraat mobil üzerinden veya ATM üzerinden kolaylıkla kullanabilirsiniz. ATM üzerinden kartsız işlemler menüsünden kullanım sağlayabilirsiniz. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu ve kullanımı bu şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir