Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Günümüzde korona virüsü salgını nedeniyle birçok kişi ekonomik nedenlerle zorluk yaşamaktadır. Korona virüsü nedeniyle birçok vatandaşın mağdur olmaması nedeniyle bankalar bu anlamda seferber olmuştur. Tüm bankaların bu konuda hassas davranmasıyla Vakıfbank bu konuda destek ödemelerine başlayacağını duyurmuştur. Ülkemizde özellikle mart ayında destek kredileri ardı ardına açıklanmıştır. Bu destek kredilerini alan vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda rahatlamıştır. Günümüzde finansman desteğini alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ancak bundan önce alacağını kredinin özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Vakıfbank’ın sunduğu temel ihtiyaç kredisinin özellikleri;

  • 10.000 liraya kadar limitle başvuruda bulunulabilir.
  • İlk 6 ay ödemesiz ve 36 aya kadar vadeli
  • Her ay eşit taksitlerle
  • Aylık %0,49 faiz

İlk 6 ay ödemesiz olmasıyla birlikte korona virüsü salgınının tamamen bitmesi hedeflenmiştir. İnsanlar taksit ödemelerini ödeyebilmeleri için salgının bitmesi ve işyerlerinin açık olması gerekmektedir. Bu nedenle bankalar bu skalayı geniş tutarak ilk 6 ay vatandaşlardan ödeme almamaktadır. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi sayesinde birçok kişi uygun ödeme tablosu nedeniyle bu krediye başvuru yapmaktadır. Bilindiği üzere temel ihtiyaç destek kredisi Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulmaktadır. Bu 3 bankanın birine başvurmanız kredi almak için yeterlidir. Kredileri almak için ödeme tablosuna uyum sağlamak önemlidir. Bu nedenle her vatandaş önceki maaşına göre bir kredi talep edebilir. Vakıfbank, temel ihtiyaç destek kredisi adı altında müşterilerine 10 bin, 7 bin, 5 bin ve 3 bin lira kredi sunmaktadır.

Vakıfbank 10.000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Ödeme Tablosu

  • 10000 lira kredi çeken bir kişi aylık 376 lira taksit ödemek durumundadır.
  • 7500 lira kredi çeken bir kişi aylık 282 lira taksit ödemek durumundadır.
  • 5000 lira kredi çeken bir kişi aylık 188 lira taksit ödemek durumundadır.
  • 3000 lira kredi çeken bir kişi aylık 113 lira taksit ödemek durumundadır.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisine Nasıl Başvurulur?

Vakıfbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için başvuru yapmak üzere resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Bunun için Vakıfbank’ın açmış oluğu özel başvuru sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu alanda size kişisel bilgileriniz ve gelir bilginiz sorulacaktır. Bu bilgilere göre bir değerlendirme yapılacaktır. Krediden faydalanmak için hane halkı gelirinin 5 bin lirayı geçmemesi gerekir.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Kullanılır?

Bireysel temel ihtiyaç destek kredi başvurularınızı aynı site üzerinden öğrenebilirsiniz. Başvuru sonuçlarınız için herhangi bir süre verilmemektedir. Kredileriniz onaylandığında krediyi kullanabilmek için öncelikle tarafınıza bir SMS gelmesi gerekmektedir.  SMS geldikten sonra şubeye gitmeden direk olarak mobil veya internet şubesi üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredinizi kullanmak için ATM üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için ATM üzerinde kartla çekim yapabilirsiniz. Kart yoksa QR ile kolayca kredinizi çekebilirsiniz. Temel ihtiyaç destek kredisi bu şekilde tamamlanmış olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir