Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Koronavirüs nedeniyle bir çok kişi tarafından yapılan Temel İhtiyaç Destek Kredisi başta olmak üzere tüm kredili ürün başvurularında gecikmeler veya red cevapları gelmekte. Bir çok kişi tarafından başvurum neden onaylanmadı? başvuruma cevap gelmedi gibi sorular sorulmakta. Bu konuda Bankalar tarafından açıklama yapılmıyor. Açıklama yapılmaması nedeniyle herkes farklı sebepler üretiyor lakin en büyük sebebi, bankalara yapılan kredili ürün başvurularının çok fazla olmasıdır. Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmaz? sorusuna bu yazımız ile cevap verelim.

Bankaların farklı farklı kredi kartları bulunmakta ve bu kredi kartlarını almak için ise bir çok soruya cevap verilmesi gerekmekte. Örneğin bir bankaya kredi kartı için başvuru yaptınız ancak size herhangi bir dönüş yapılmadıysa, muhtemelen bu yazımızda anlatacaklarımızdan bir tanesi başınıza gelmiştir diyebiliriz. Kredi Kartı Başvuruları Neden Onaylanmaz? sorusunu soran bir çok kullanıcı var. Bu durumda bunları tek tek maddelemek en doğru olan olacaktır.

Bir kredi kartını almak için öncelikle geçmişe yönelik yaptığınız işlemler listelenir. Bankacılık sistemindeki notunuza göre kredi kartı sonucunuz tarafınıza bildirilir. Bu sonuç bazen olumlu, bazen olumsuz oluyorken, bazen ise hiç bir cevap gelmemektedir. Kredi kartı başvuru durumunuzu öğrenmek için bankanızla irtibatta geçmelisiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kart başvurunuz neden onaylanmaz sorusuna cevap olarak aşağıdaki maddeleri tek tek sıralamak en doğru olacaktır. Baktığımız zaman;

  1. Düzenli kart borcu ödememek
  2. Geçmişe yönelik kart borcunun bulunması
  3. Kredi kartı limitlerinizin fazla olması
  4. Mevcut kart limitlerinizin yeni bir kredi kartı almanıza engel olması

Tüm bunlar olası nedenler olmak ile beraber kredi kartı başvurunuzun neden onaylanmadığına dair en net bilgiyi yine bankanızdan alabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken bankanızın iletişim numaralarını aramak veya şubeye gitmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir