Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Nedir? Kimler Başvurabilir?

Korona virüsü salgını nedeniyle oldukça zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde bankalar vatandaşları rahatlatmak adına kredi başvuruları almaktadır. Bu kredi başvurularına göre birçok vatandaş değerlendirmeye alınarak geliri düşük düzeyde olan kişilere kredi sağlanmaktadır. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adı altında tüm vatandaşlara kredi desteği imkanı sağlamaktadır. Korona virüsü nedeniyle günümüzde birçok kişi işsiz kaldı. Özellikle günlük olarak çalışan ve günlük yevmiye alan kişiler bu durumdan olumsuz etkilenmiş durumdadır. Olumsuz etkilenen kişilerin korona virüsü salgını süresince herhangi bir zorluk yaşamaması için destek kredi ödemesi başvuruları alınmaktadır. Buna göre hane geliri 5 bin lira altında olan bireysel müşteriler bu krediye başvuru yapabilecektir. Vatandaşlar günlük olarak ödemesi gerçekleşecek gıda, elektrik, doğalgaz ve su gibi faturalarını aksatmadan hatta gecikmiş kira ödemelerini ödeyerek bu konuda kendilerine bir kalkan oluşturabilecektir. Bu kalkan kapsamında finansman desteği belirli bir limite kadar verilecektir.

  • 10000 liraya kadar kredi ödemesi
  • 36 aya varan vade ile
  • İlk 6 ay ödemesiz

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişiler bunun gibi avantajlı tekliflerden yararlanabilecektir. Ayrıca bireysel temel ihtiyaç kredisine başvuran kişiler kendilerine uygun ödeme tablosu oluşturulacaktır. Kişiler 10 bin lira, 7 bin lira, 5 bin lira ve 3 bin lira olmak üzere kredilere bu limitler dahilinde başvurabilecektir. Bazı durumlarda kredi ödemelerinde bankalar tarafından teklif edilebilmektedir. Buna göre 10 bin lira kredi alan bir kişi 36 ay vadeyle aylık 376 lira taksit ödeyecektir.

  • 7500 lira kredi çeken bir kişi aylık 282 lira taksit ödemesi yapabilecektir.
  • 5000 lira kredi çeken bir kişi aylık 188 lira taksit ödemesi yapabilecektir.
  • 3000 lira kredi çeken bir kişi aylık 113 lira taksit ödemesi yapabilecektir.

Kredi çeken kişiler bu ödeme tablosuna sadık kalarak ilk 6 ay kredi ödemesinde bulunmayacaktır.

Nasıl Başvurulur?

Halkbank temel ihtiyaç kredisine başvurabilmek için aynı evde yaşayan tüm kişilerin hane geliri toplamı 5000 lirayı geçemez. Asgari ücretle çalışanlar, emekliler ve serbest meslek sahibi kişiler bu krediye başvurabilir. Temel ihtiyaç destek kredisine başvurmak için 3 adet yöntemini bulunmaktadır.

  • Halkbank internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun için kredi türünü bireysel temel ihtiyaç destek kredisi olarak seçmeniz gerekmektedir.
  • Halkbank mobil şube üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun için başvurular kısmında bireysel temel ihtiyaç destek kredisi bölümünü bulmanız gerekmektedir.
  • Halkbank iletişim numarası olan 0850 222 0 400 numarasını arayarak sesli yanıt sisteminden bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusunu belirterek kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi onaylandığında mobil şube üzerinden, internet şubesi üzerinden veya şubeye gitmeden sadece ATM üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. Bunun için kartsız işlemler menüsündeki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir