EFT Ne Zaman Ulaşır?

EFT zamanları oldukça önemli bir hal alırken, son günlerde bir çok kişi EFT saatleri hakkında merak ettiklerini soruyor. Bu sorular arasında yer alan Gece Yapılan EFT Ne Olur? sorusunu sizlerle cevaplamak istedik. Bu tarz konular genelde bir çok kişi tarafından yanlış biliniyor. Özellikle de internet alışverişleri veya para gönderimlerinde eft ile ilgili yanlış bilinenleri de düzeltmek istiyoruz.

Biliyorsunuz ki bir çok alışveriş sitesi artık online ödeme vs. kabul ediyor. Ancak bunun yanı sıra bir çok firma hala Havale veya EFT sistemini kullanıyor. Ayrıca başka bir banka hesabına para göndermek istediğiniz de EFT yapmış oluyorsunuz. Dolayısıyla bu soruyu sizler için cevaplamak istiyoruz.

Gece Yapılan EFT Ne Zaman Ulaşır?

EFT, farklı bir bankaya transfer etmek olduğu için, EFT’nin saatleri konusunda insanlar tereddüte düşebiliyor. Örneğin Gece yapılan bir ödemeye ne olacağı konusunda bir çok kişi bilgisiz. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Gece saatlerinde yaptığınız EFT’ler ilk iş gününde, iş saati başlar başlamaz karşı tarafa veya size gelecektir.

Gün içerisinde yapılan EFT’ler aynı gün giderken, mesai saatleri bitiminde gönderilen EFT’ler ise ertesi iş gününde karşı tarafa ulaşmaktadır. Alışveriş yaparken bu durumu göz ardı etmemenizde fayda var. Lakin bankalararası ödeme yaptığınız zaman, bu tarz konular endişe verici olabiliyor.

Bugün Yapılan EFT Ne Zaman Ulaşır?

Farklı bankalar arasında yapılan para transfer işlemi EFT olarak adlandırılmaktadır. EFT işlemleri yalnızca mesai saatleri içerisinde hesaba geçmektedir. İş günleri içerisinde 17:00 öncesinde yapılan eft talimatları aynı gün hesaba düşecektir. Eğer 17:00’dan sonra EFT talimatı verdiyseniz ilk iş günü içerisinde eft işlemi tamamlanır.
Acil para transferi yapacaksanız ve mesai saatleri dışındaysanız, EFT haricinde yöntem kullanmanız gerekmektedir. Havale ile yapılan para transferleri gün önemi olmaksızın bir kaç dakika içerisinde tamamlanır.

Hafta Sonu Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Yatar?

Haftasonu ve Resmi Tatillerde yapılan EFT talimatları, ilk iş gününde hesaba geçmektedir. Bayram Arefeleri gibi yarım iş günlerinde EFT işlemleri 17:00 yerine 13:00’a kadar yapılabildiği gibi 13:00’a kadar hesaba geçer. Bu saatten sonra yapılan işlemler ilk iş gününe kalabilmektedir.
Haftasonu yapılan EFT talimatları, pazartesi günü resmi tatil olmaması halinde 08:00’dan sonra hesaba düşmektedir. Örneğin Cuma günü 18:00’da yaptığınız bir EFT, Pazartesi günü 08:00’dan sonra hesaba geçmektedir. Bu nedenle haftasonları EFT yerine havale veya cebe havale gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir