Kredi Nasıl

Kredi çekerken neler yapılır? Kredi çekmek için neler gereklidir?

28 Kasım 2017 Salı

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi kartı başvurusu yapanların en çok sorduğu sorulardan bir taneside, "Kredi Kartı başvurusu neden onaylanmaz?" sorusu. Gelin bu soruya cevap verelim. 

Bankaların farklı farklı kredi kartları bulunmakta ve bu kredi kartlarını almak için ise bir çok soruya cevap verilmesi gerekmekte. Örneğin bir bankaya kredi kartı için başvuru yaptınız ancak size herhangi bir dönüş yapılmadıysa, muhtemelen bu yazımızda anlatacaklarımızdan bir tanesi başınıza gelmiştir diyebiliriz. Kredi Kartı Başvuruları Neden Onaylanmaz? sorusunu soran bir çok kullanıcı var. Bu durumda bunları tek tek maddelemek en doğru olan olacaktır.

Bir kredi kartını almak için öncelikle geçmişe yönelik yaptığınız işlemler listelenir. Bankacılık sistemindeki notunuza göre kredi kartı sonucunuz tarafınıza bildirilir. Bu sonuç bazen olumlu, bazen olumsuz oluyorken, bazen ise hiç bir cevap gelmemektedir. Kredi kartı başvuru durumunuzu öğrenmek için bankanızla irtibatta geçmelisiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kart başvurunuz neden onaylanmaz sorusuna cevap olarak aşağıdaki maddeleri tek tek sıralamak en doğru olacaktır. Baktığımız zaman;

  1. Düzenli kart borcu ödememek
  2. Geçmişe yönelik kart borcunun bulunması
  3. Kredi kartı limitlerinizin fazla olması
  4. Mevcut kart limitlerinizin yeni bir kredi kartı almanıza engel olması
Tüm bunlar olası nedenler olmak ile beraber kredi kartı başvurunuzun neden onaylanmadığına dair en net bilgiyi yine bankanızdan alabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken bankanızın iletişim numaralarını aramak veya şubeye gitmek.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: JoukAmca

0 yorum:

Yorum Gönder